Přehled služeb - EZS


Elektronické zabezpečovací systémy budov - INFORMACE

Přesto, že jsme naší nabídku nově rozšířili o návrhy a instalace EZS nemusíte mít žádné obavy!
Elektronickými zabezpečovacími systémy se zabýváme již několik let a můžeme Vám tak nabídnout naše znalosti a zkušenosti v tomto oboru... Vlastníme řádnou koncesi a procházíme pravidelně odborným školením výrobců.


Zde pro Vás uvádíme pár zakladních faktů a mýtů o EZS:

Alarm je příliš drahý... Možná, ale podívejme se na to z jiné stránky. Kvalitní elektronické zabezpečení menšího objektu se dá pořídit v ceně kolem cca 20 000 Kč. Za tu cenu získáte alarm s tříletou zárukou, který bude spolehlivě chránit Váš majetek.
A vezměte v úvahu kolik stála například Vaše nová televize či jiné vybavení domácnosti..? Cena za zabezpečovací systém pak není nijak vysoká v porovnání s hodnotou střeženého majetku.


Alarm zloděje nechytí... Sám o sobě jistě ne. To je pravda. Je nutné si uvědomit, že základem je mechanické zabezpečení (zámky, dveře, závory...). Ani to však není nepřekonatelná bariéra. Pak nastupuje k činnosti právě elektronické zabezpečení, které vás upozorní na porušení bezpečnosti objektu. Varuje Vás a stejně tak může přivolat na pomoc i zásahovou bezpečností agenturu...
Alarm má také často i dobrou psychologickou funkci. Každý zlodějíček si raději vyhlédne hůře zabezpečený objekt, kde je pro něj méně práce a menší riziko dopadení.
Navíc téměř každý systém se dá rozšířit i možnost požární signalizace. Můžete tak předejít i dalším případným škodám nejen po zlodějích. A to už přeci stojí za úvahu, ne?


Je to složité a stejně špatně funguje... V tomto nemůžeme souhlasit. Je pravdou, že neodborně nainstalovaný systém (a bohužel, je jich u nás mnoho) je pro uživatele spíše otravný než užitečný. Často vykazuje falešné poplachy či chybnou funkci. Ale co hlavně - pokud dojde ke škodě a máte s pojišťovnou sepsanou smlouvu, ve které je uvedena existence EZS, nemusí pojišťovna plnit, pokud zjistí, že EZS bylo namontováno neodborně!!! Vyvarujte se proto ve vlastním zájmu nabídek od nekoncesovaných firem!
A ještě k ovládání systému: nemějte strach, že něco nezvládnete. Kvalitním systémem s klávesnicí se dá zabezpečit celý objekt stiskem jediného tlačítka a odjistit zadáním Vašeho 4místného kódu. Jednoduché, že? :-)